Jedyny w swoim rodzaju

Proces produkcji

Pozyskanie surowca

Aby produkować wysokiej jakości meble, należy mądrze dobierać surowce. Przed ścięciem drzew dębowych trzeba zachować ich minimalny wiek, aby jakość była wystarczająco wysoka do wykorzystania w produkcji mebli.

Dopiero wtedy można je zawieźć do tartaku, gdzie pnie są suszone i obrabiane. Im dłużej drewno będzie leżakowało po ścięciu, tym lepsze będzie miało właściwości i tym droższe będzie - to ostatecznie decyduje o cenie gotowych produktów.

Projekt mebla

Wykonanie każdego mebla zaczyna się od jego projektu. Standardowe modele mają już gotowe projekty, ale aby stworzyć indywidualny egzemplarz na zamówienie, trzeba najpierw wszystko dokładnie zaplanować. Wygląd, łączenie, wymiary, dobór kolorystyki drewna i wiele więcej.

Proces nie należy do łatwych, aby stać się biegłym w projektowaniu mebli, trzeba połączyć oprogramowanie projektowe, szeroką wiedzę z zakresu materiałoznawstwa i konstrukcji, zmysł estetyczny i znajomość aktualnych trendów.

Wykonanie

Na samym początku musimy przygotować drewno do obróbki. Otrzymane deseki z tartaku rozcinamy na lamele i sortujemy według ich specyfiki budowy. Drewno bezsęczne z bezsęcznym itd. Następnie lamele zostają wystrugane do odpowiedniej grubości, zależnie od realizowanego projektu.

Aby otrzymać trwałe wieloformatowe powierzchnie wykonuje się właśnie klejenie lameli. Tak przygotowany kawałek drewna zostaje wyszlifowany i docięty na odpowiedni rozmiar. Następnym krokiem jest wykonanie nóg i połączenia wszystkich elementów z systemem rozkładania.

Ostatnim etapem jest zabezpieczenie stołu specjalnym olejem lub lakierem, aby ten był odporny na zarysowania. Stół podczas tego etapu przechodzi bardzo wiele testów jakościowych, aby mógł otrzymać certyfikat Tabell.QUALITY.

Transport

Gotowy stół zostaje odpowiednio zabezpieczony 3 warstwami: gąbką, folią bąbelkową i streczem. Nasze stoły przewożone są przez nas lub naszych zaufanych przewoźników. Kierowca podczas dostawy jest sam, dlatego będzie potrzebował Państwa pomocy ze ściągnięciem mebla i wniesieniem. Każdy transport stołu jest ubezpieczony, dlatego jeżeli podczas transportu mebel zostanie uszkodzony, wykonamy dla Ciebie nowy. Więcej o dostawie stołu dowiesz się tutaj.

Chciałbyś się
z nami skontaktować?

Potrzebujesz pomocy w wyborze mebli? Masz dodatkowe pytania? Wystarczy, że wypełnisz formularz.

Obsługa klienta dostępna pon.-pt. od 8:00 do 16:00.
Odpowiedź otrzymasz maksymalnie w 24h.
Konsultacja jest zawsze bezpłatna.

Napisz do nas: kontakt@tabell.eu.
zadzwoń do nas: 571 917 108 lub wypełnij poniższy formularz.

Dziękujemy za przesłanie formularza! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Ups! Coś poszło nie tak :c
Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że przeczytałeś i akceptujesz politykę prywatności oraz regulamin.